Frissítés: A post tartalma, amint az a kommentekben is olvasható, nem felel meg a valóságnak, illetve tényként mutat be egy meglehetősen vitatható feltevést. Ez úton is elnézést mindenkitől, az erről szóló post itt olvasható.
A Reutersnek dolgozó grúz fotóriporter, David Mdzinarishvili jóvoltából a közelmúltban megrendezett, hamis fotók járták be a világsajtót, melyekkel az orosz fél által elkövetett attrocitásokat próbálta alátámasztani, bizonyítani. A képeken a helyszín és a tereptárgyak elrendezése, illetve a szereplők következetlen "szerepeltetése" szúrt szemet az elemzőknek. A háború valódi, a fotók nem azok. Hajtás után nagyobb képek, még két felvétel és az elemzés maradéka...
A fenti kép a Reuters honlapján a "Grúz katonák halott nőt visznek el Gori városából" címet kapta, miközben jól látható, hogy a halott az állítólagos nővérbe kapaszkodik. A feliratot később megváltoztatták. A lenti kép egy híresebb felvétel, amely egy kétségbeesetten zokogó embert ábrázol, éppen azon a helyen, ahol társa az imént még élettelenül feküdt. Bár ez még nem volna elképzelhetetlen, a kissé átrendezett terep már gyanússá teszi a körülményeket. Az alábbi képeken pedig kiderül, hogy ugyanő, más ruhában más szerepet játszott az első képen.
A következő két kép egy, a fiát gyászoló idős párt ábrázol, bár nem egyértelmű, hogy a holttest hogyan vándorolt pár méterrel arrébb.
A tömegek hangulatát, illetve az eseményekről alkotott közvéleményt erősen befolyásoló felvételek a Reuters honlapján jelentek meg, de többségüket azóta eltávolították onnan. Nem tudni, pontosan hogy zajlott a hamisítás, a legszörnyűbb lehetőség nyilván az, ha valódi áldozatokkal játszatták a főszerepet és élő statisztákkal a többit.
Via: Designer Daily