2010.01.07. | pumpa | Szólj hozzá! | konferencia

Mesterséges intelligencia és biorobotika a Krétakör Kollégiumban

A Krétakör Kollégium utolsó két előadása igazi, kortárs high tech-elméleti gyöngyszem. Juhász Márton, médiaművész előadása a kiberdinamikától a virtuális valóságokig festi fel a minket körülvevő világ komplexitásának szépségeit. Tóth Lajos pedig a természetes és a mesterséges intelligencia összekapcsolhatóságának kutatásába nyújt betekintést. Hogyan illeszkedik a nehézfegyverzetű tudomány a finom médiaművészeti technikákhoz a 21. századi hétköznapok színpadán? A két, egymást követő előadásból kiderül.

Január 8-án, 19:00-tól hallgathatjátok meg Juhász Márton médiaművész A Tépőzártól a Mátrixig című előadását a Krétakör Bázison. A biorobotika szakértő előadásának főbb sarokpontjai a biomimetikán alapuló eljárások vizsgálata, amilyenek az egyszerű tépőzáraktól egészen a mesterséges bőr vagy az érzékelésre képes művégtagok kifejlesztéséig. Többek között arra is választ kapunk tőle, hogy miként építhető fel az intelligens otthon, és hogyan felügyelhetjük távból, hogy mit művel a gyerek a gép előtt.

A Krétakör Kollégium tavaly kezdte öt meghívott vendéggel szervezett előadássorozatát az új-írásbeliség témakörében. A „digitális írástudatlanság” kapcsán meghívott alkotók/kutatók a TED (www.ted.com) konferenciák mintájára, köznapi példákon keresztül mutatnak rá, hogy a virtuális tájékozottság sokkal könnyebben elérhető, mint azt a legtöbben elsőre gondolnánk. Az előadások olyan aktuális témákat vetnek fel, amelyek a kortárs, digitális világkép formálódásának alappillérei. A sokak számára elsőre túlságosan egzotikus, geek dolgok voltaképpen mindannyiunk hétköznapjait meghatározzák. TEDX Danubia névvel idén már Magyarországon is megrendezik a konferencia-maratont (http://www.tedxdanubia.com/), amire az időben előttük zajló Krétakör Kollégium előadások folyamán lehet már alapozni.

A kollégium utolsó előadását Tóth Lajos, mesterséges intelligencia kutató tartja egy hét múlva, január 16-án, 19:00-tól, a Krétakör Bázison. Talányos című előadásában („De hova tűnt Nóri?”) a mesterséges intelligencia kutatási köréhez kapcsolódó elméleti, filozófiai kérdéseket ütközet teljesen gyakorlati, kísérleti megközelítésekkel. Az emberi test és az intelligencia közötti kapcsolat, a tudatmódosító szerek hatása és a memóriával kiegészíthető emberek éppúgy terítékre kerülnek, ahogyan a természetes intelligencia hálózatba kapcsolásának lehetőségei (ESP games).

A Krétakör Bázison elhangzott előadásokat rögzítik és az Indavideo kiemelt anyagként teszi közzé. Január 4-étől már a negyedik előadás is elérhető a Krétakör blogon. A virtuálisan publikált előadások hallgatósága az online elérhetőség nyitottsága miatt jelentősen gyarapszik. A teljes sorozatból a Krétakör tavasszal DVD-t jelentet meg.

Krétakör - Kulturális Szolgáltató és Előadóművészeti Alapítvány

Professzionális előadóművészeti alkotóműhely, amely a hagyományos színházfogalmat meghaladva hoz létre a film, a zene- és a pedagógia területeit is magában foglaló közösségi eseményeket. 

A bejegyzés trackback címe:

https://designpumpa.blog.hu/api/trackback/id/tr661654571

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

DesignPumpa Speciál

Social...

Friss topikok

DP/FB

Editor's Hell

süti beállítások módosítása