2011.05.09. | pumpa | Szólj hozzá! | pályázat

Célegyenesben a Young Creative Chevrolet 2011-es pályázata

Lezárult a Young Creative Chevrolet (YCC) idei felsőoktatási pályázata, mely megmérettetésre május 1-jéig küldhették el alkotásaikat a diákok. A versenyre összesen 15 felsőoktatási intézmény hallgatói jelentkezhettek, akik közül a legjobbakat május 21-én választja ki a szakmai zsűri az esemény hazai fordulóján. A több tucat érvényes pályaműből a kiválasztottak bekerülnek az európai döntőbe, illetve a fiatal tehetségek jelentős pénzjutalomban is részesülnek.

A YCC szervezői csapata május 1-je, éjfélig várta a fiatalok elkészült pályaműveit elektronikus és nyomtatott formában, melyek közül a postai úton feladott alkotások még folyamatosan érkeznek a YCC irodájába. A műveket idén 5 – divat, zene, fotó, grafika és videó – kategóriában készíthették el a jelentkezők, akik az egyéni nevezés mellett akár csapatban is regisztrálhattak a versenyre. A beérkezett pályaművek összesítése alapján három kategória – grafika, divat és videó – volt a legnépszerűbb a diákok körében, aminek legfőbb oka, hogy a fotó és a zene kategóriát idén első alkalommal hirdették meg a verseny szervezői.  A színvonalas művészeti alkotások a következő felsőoktatási intézmények hallgatóitól érkeztek:

Budapesti Műszaki Egyetem

Eszterházy Károly Főiskola

Magyar Képzőművészeti Egyetem

Moholy-Nagy Művészeti Egyetem

Nyugat-Magyarországi Egyetem

Pécsi Tudományegyetem

Széchenyi István Egyetem

 

Az idei alkotások elkészítése során a diákok konzulensek segítségét is igénybe vehették, akik ötleteikkel és tanácsaikkal egyengették a pályaművek születését. Az elkészült munkák sorsáról ezután egy szakmai zsűri dönt, amelynek tagjai május 21-én egy nagyszabású gálaműsor keretén belül választják ki a kategóriák legjobbjait.

 

A 2011-es pályázat zsűrizésében a következő szakemberek vesznek részt:

Kaszás Zoltán – Chevrolet Magyarország PR igazgató

Kókai Beáta – Chevrolet Magyarország marketing vezető

Lakatos Sándor – Divattervező

Merényi Dávid – Fotós

Szénássy Alex – Laboratory Ideas kreatív igazgatója

Veiszer Alinda – Riporter

Zságer Balázs (Zagar) – zeneszerző, zenész

A nemzetközi zsűri tagjai a pályázat második, európai fordulójában többek között a Sony és a Fashion TV vezetőiből állnak majd.

A magyarországi pályamunkákat a zsűrizést követően egy kiállítás keretében díjmentesen tekinthetik meg az érdeklődők, akik a május 21-ei rendezvény során közönségszavazással dönthetnek az egyik pályamű külön díjazásáról. A győztesek kihirdetése mellett változatos programokon is részt vehetnek az esti órákban a vendégek, ahova barátaikat és családtagjaikat is elhozhatják a közös ünneplésre.

További információ az alábbi linken található:

www.ycc-hungary.info  

Forrás: Chevrolet Magyarország

A bejegyzés trackback címe:

https://designpumpa.blog.hu/api/trackback/id/2889238

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal

DesignPumpa Speciál

Social...

Friss topikok

DP/FB

Editor's Hell

süti beállítások módosítása