Bár a cím vaskos lózungnak tűnhet, ez esetben tényleg van értelme: Gaschitz Andrea, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem végzős hallgatója olyan diplomamunkát tett le az asztalra, ami nem csupán a Balatonhoz érzelmekkel kötődő magyarok, de az ide látogató angol, dán, vagy német vendégek számára is igazi értéket képviselhet. Kell ennél több a jó országimázshoz?
Gaschitz Andrea diplomamunkája a Balaton Project 2011. nevet viseli, nem véletlenül. A vízpart ihlette táska-kollekció gyökereit matrózzsákokban, horgásztáskákban találjuk meg, ami nem világújdonság, inkább egy ordító ziccer nagyvonalú befejezése. Tulajdonképpen olyanok a táskák, amilyennek a Balaton is szívesen látnánk:esztétikus, letisztult, természetes és elegáns, mint egy felkapott tengerparti étterem.
A balatoni településekről elnevezett táskák között az utazás során előforduló, szinte minden élethelyzethez akad megfelelő darab: Máriafürdő biciklis táska, Kenese hátizsák, Szigliget utazó matróztáska, vagy utazótáska. A vízparti kontextust erősítik a színek és az anyaghasználat is: a homokot, nádat, a víz és a part kékjét, zöldjét idéző árnyalatok, illetve az erős vászon, valamint a bőrpántok és karabinerek egységes, szép egészet alkotnak. A tervezés ráadásul nem állt meg a külsőnél...
A táskák belső "burkolata" vízálló, kent poliészter vászonból készült, hogy egy nyári vihar, vagy egy hajókirándulás ne nyírja ki a telefont, vagy a laptopot, aminek egyes modellekben külön rekesz is jutott. A slusszpoén a zsebek bélésében rejlik, melyeket balatoni fotók díszítenek - a táskatulaj így egy elegáns használati tárgy mellett a Balaton hangulatát is magával viszi...
Gaschitz Andrea kollekciója a Múzeumok Éjszakáján, a Magyar Nemzeti Galériában rendezett divatshow alkalmával mutatkozott be a nagyközönségnek. Az összes táska, kiegészítve a tervező többi munkájával, megtekinthető Budapesten, a Bérkocsis u. 41. szám alatti műhelyben. A projektről folyamatosan frissülő infó a Facebookon.